Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Utilitati - reducere taxe notariale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Utilitati - reducere taxe notariale

Intr-o gospodarie de la tara, apa menajera este asigurata cu ajutorul hidroforului, iar evacuarea acesteia se face prin conducte subterane intr-o fosa septica.
Localitatea nu este racordata la apa si canalizare.
In situatia mentionata, cu ocazia vanzarii-cumpararii, notarul poate sa acorde reduceri la taxele notariale, deoarece casa nu este racordata la apa curenta si canalizare?
Va multumesc!
Taxele notariale se calculeaza in functie de pretul imobilului si nu de dotarile acestuia.