avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vecin fara canalizare menajera
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vecin fara canalizare menajera

Buna ziua,

Am un vecin la casa, aproapre de centrul Oradiei, care in secolul 21 nu este racordat la canalizarea menajeră. Cred ca isi deversează apa uzată întro groapa langa gradina mea, intr-un fel de hazna sau latrina. Sunt 100% convins ca nu intr-o fosa septica.

Ce pot sa fac? Eu gradina o folosesc la cultivat legume. Nu-mi convine ca vecinul nu foloseste o fosă septică.

Mulțumesc,
Adrian

Cel mai recent răspuns: adrian_27 , utilizator 11:31, 4 August 2014
Sesizati oficial autoritatea de sanatate publica
ok, multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot lasa apa menajera afara pe proprietatea mea? BiancaMB BiancaMB Vecinul meu, spune ca mă va da in judecată, și va suna la poliție (pentru ca eu sa primesc amenda) dacă voi mai lasă apa menajera din fosa septica afara. ... (vezi toată discuția)
Deversare apa menajera uzată in gradina mea Adalila Adalila Buna ziua, as dori să mă ajutați in continuare la o problema simpla dar că la noi nerezolvabile amiabil. Deși s-a reclamat la primărie( care nu a luat ... (vezi toată discuția)
Haznaua vecinului flo_09_ct1 flo_09_ct1 Buna ziua, vecinul meu detine o hazna la aproximativ 1 m de hotarul meu, de asemenea la circa 60 cm fata de hotarul vecinului eu detin un beci cu peretii din ... (vezi toată discuția)