Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vecin fara canalizare menajera
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vecin fara canalizare menajera

Buna ziua,

Am un vecin la casa, aproapre de centrul Oradiei, care in secolul 21 nu este racordat la canalizarea menajeră. Cred ca isi deversează apa uzată întro groapa langa gradina mea, intr-un fel de hazna sau latrina. Sunt 100% convins ca nu intr-o fosa septica.

Ce pot sa fac? Eu gradina o folosesc la cultivat legume. Nu-mi convine ca vecinul nu foloseste o fosă septică.

Mulțumesc,
Adrian

Sesizati oficial autoritatea de sanatate publica
ok, multumesc