Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Deversare apa menajera uzată in gradina mea
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Deversare apa menajera uzată in gradina mea

Buna ziua, as dori să mă ajutați in continuare la o problema simpla dar că la noi nerezolvabile amiabil. Deși s-a reclamat la primărie( care nu a luat nicio măsură), vecinul continua să deverseze apa menajera uzată in gradina mea. Locul era mereu cultivat și acum nu mai se poate face nimic. Cum as putea rezolva problema fara a de ajunge in judecata.(e vorba de casa părinților iar eu locuiesc în alt oraș la distanta destul de mare)
Va mulțumesc anticipat, A. Stan
Buna seara,
O plangere la DSP judetean.
Primaria ....
Puteti sesiza Directia judeteana de sanatate publica, Agentia teritoriala de mediu si Directia judeteana sanitar-veterinara, in scris, cu nr. de inregistrare/ data. Se vor face anchete si se vor dispune masuri (probabil, vecinul va trebui sa construiasca o fosa septica, daca in zona nu este retea de canalizare) cu termen si responsabiltati.
Sesizarile se pot trimite prin posta cu confirmare de primire.