Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... achizitie teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

achizitie teren

Este un teren de vanzare proprietate personala a persoanei X la licitatie , pe acel teren se afla o casa in care sta persoana Y. Casa este proprietate comuna X si Y. Pot sa cumpar eu acel teren si daca da ce pot sa fac cu persoana Y care sta in casa respectiva ? Terenul va fi al meu , merg la executor sa-l dea afara?
Daca este coproprietar numai pe constructie nu aveti cum sa o dati afara. Puteti sa I cumparati partea dansei de constructie.