avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Legea de modificare a legii 35/2008
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Legea de modificare a legii 35/2008

Am o rugaminte;
In Decizia CCR nr 682/27.06.12 se face o referire la o lege de modificare a legii 35/2008 (n speta art 48...?). As dori relatii despre aceasta lege ( nominare, data emiterii, chiar textul legii).
Pentru mai multa claritate, redau un fragment din textul respectivei decizii:
"I. 1.Cu adresa nr.51/2251 din 31 mai 2012, secretarul general al
Camerei Deputaţilor a trimis Curţii Constituţionale sesizarea formulată de 54
deputaţi aparţinând Grupului parlamentar al Partidului Democrat Liberal,
referitoare la neconstituţionalitatea Legii pentru modificarea şi completarea
art.48 din Legea nr.35/2008 pentru alegerea Camerei Deputaţilor şi a
Senatului şi pentru modificarea şi completarea ..."

Intrebarea se refera la legea de care se face vorbire.
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 12:52, 17 Decembrie 2012
Sper ca am inteles la ce va referiti:
[ link extern ]

O gasiti la Documente asociate proiectului de lege in format .pdf

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Unde gasesc varianta finala, ma poate ajuta cineva? buz_oianu buz_oianu C O M U N I C A T Prin prezentul comunicat, vă aducem la cunoştinţă următoarele: In cadrul şedinţei de plen din data de 08.11.2011 a ... (vezi toată discuția)
Cum se poate ajunge parlamentar? Iulian81 Iulian81 Am tot cautat pe net despre modul cum se poate ajunge in Parlament ca senator sau deputat... Poate cineva sa-mi dea mai multe detalii, macar o lege pe baza ... (vezi toată discuția)
Cand poate incepe strangerea de semnaturi pentru sustinerea unui candidat independent la functia de primar? tanasedaniel tanasedaniel m-ar interesa mai multe detalii pe acest subiect,un model de lista de sustinatori,o lista cu documentele ce trebuiesc depuse si care este procedura completa de ... (vezi toată discuția)