Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Legea de modificare a legii 35/2008
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Legea de modificare a legii 35/2008

Am o rugaminte;
In Decizia CCR nr 682/27.06.12 se face o referire la o lege de modificare a legii 35/2008 (n speta art 48...?). As dori relatii despre aceasta lege ( nominare, data emiterii, chiar textul legii).
Pentru mai multa claritate, redau un fragment din textul respectivei decizii:
"I. 1.Cu adresa nr.51/2251 din 31 mai 2012, secretarul general al
Camerei Deputaţilor a trimis Curţii Constituţionale sesizarea formulată de 54
deputaţi aparţinând Grupului parlamentar al Partidului Democrat Liberal,
referitoare la neconstituţionalitatea Legii pentru modificarea şi completarea
art.48 din Legea nr.35/2008 pentru alegerea Camerei Deputaţilor şi a
Senatului şi pentru modificarea şi completarea ..."

Intrebarea se refera la legea de care se face vorbire.
Sper ca am inteles la ce va referiti:
[ link extern ]

O gasiti la Documente asociate proiectului de lege in format .pdf