avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1799 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executarea unei sentinte dintr-un stat membru, pe ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executarea unei sentinte dintr-un stat membru, pe tritoriul Romaniei

Buna ziua tuturor! Doresc sa va supun atentiei o intrebare un pic mai complexa. Pe teritoriul Romaniei pot fi cerute executarile unor sentinte civile cu privire la lichidarea cheltuielilor de judecata dintr-un stat membru, in acest caz din Italia ?
Va multumesc anticipat tuturor celor care mi-ati accordat atentia!

Alte discuții în legătură

Reabilitarea judecatoreasca si pentru condamnari in strainatate Marius195555555555567 Marius195555555555567 Buna ziua Am cerut reabilitarea pentru o pedeapsa de 3 ani cu inchisoare . In Decembrie 2009 am fost eliberat conditionat . Am o condamnare si in Italia de ... (vezi toată discuția)
Contestatie contributie cnas gena_b gena_b Buna seara, E posibil ca dupa 4 ani dupa ce m-am inscris in Sistemul National Sanitar din Italia, inca sa primesc instiintari de plata de la CNAS Braila si ... (vezi toată discuția)
Infiintare srl mostoles mostoles Buna ziua, doresc sa infiintez un srl dar as dori sa prestez activitatea in Italia si as dori sa stiu daca se poate? Sau ce alte masuri implica doresc sa fiu ... (vezi toată discuția)