Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea sponsorizarii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea sponsorizarii

As dori un raspuns.
O scoala doreste sa incheie un contract de sposorizare cu un anumit sponsor.
Ce trebuie sa ofere beneficiarul sponsorizarii, in cazul de fata scoala, sponsorului pentru a justifica sponsorizarea primita - chitanta, bon fiscal,....?
Va rog un raspuns urgent!

Daca in contractul de sponsorizare se precizeaza obiectivele contractului (destinatia concreta pentru care solicitati sponsorizarea), atunci faceti o prezentare narativa (in cateva randuri si insotite de imagini) si financiara (detaliere a costurilor pe domenii cum ar fi consumabile, comunicatii, transport, tiparituri, etc. si cu numarul si data documentelor justificative) a activitatilor desfasurate cu acei bani.
Se va emite chitanta pentru sumele primite ..