Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarizare

Cum se stabileste salariul pentru angajatul unei autoritati publice locale, care are functia de Manager tehnologia informatiilor si comunicatii, studii superioare si o vechime de 6 ani?
de la 01.12.2012 salariul lunar se majoreaza cu 7.4%
de salarizarea pe funtia pe care dumneavoastra sunteti incadrat nu pot sa va dau prea multe relatii, pentru ca sunt mai multi factori, mai multe amanunte, pe care dumneavoastra nu le-ati reletat>
1. sunteti functionar public, sau personal contractual
2. functia de manager tehnologia informatiilor si comunicatii nu se regaseste in legea nr. 284/2010 privind salarizarea unitara a personalului platit din fonduri publice
sigur sunteti incadrat conform organigramei pe altceva....inspector, consilier, referent superior....
la 6 ani vechime trebuie sa beneficiati de spor de vechime de 10%, adica sa aveti gradatia 2
postul dumneavoastra conform carei functii ii corespunde incadrarea
astept lamuriri
sunt personal contractual, iar in organigrama primariei unde sunt angajata exista un "compartiment" intitulat Punct de acces public la informatie, in cadrul caruia am fost incadrata. Multumesc.
In anul 2012, pentru personalul nou-incadrat pe functii, pentru personalul numit/incadrat in aceeasi institutie/autoritate publica pe functii de acelasi fel, precum si pentru personalul promovat in functii sau in grade/trepte, salarizarea se face la nivelul de salarizare in plata pentru functiile similare din institutia/autoritatea publica in care acesta este incadrat.