Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozite si taxe locale 2013
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozite si taxe locale 2013

Stie cineva daca hotararea Guvernului de indexare a impozitelor si taxelor locale a fost publicata si ce numar are?
Guvernul a aprobat, miercuri, proiectul de hotarare privind limitele intre care consiliile locale pot aplica impozitele si taxele locale in 2013, insa premierul Victor Ponta a precizat ca nu il va publica pana nu vor fi foarte clare toate detaliile.

Si in acest caz, un Consiliu local care trebuie sa aprobe impozitele si taxele locale pentru anul 2013, ce valori aproba? cele din anii trecuti sau cele indexate? Pentru ca hotararea trebuie adoptata pana la sfarsitul anului pentru ca in 2013 sa se poata incasa impozite si taxe.
Poate sa ia hotararea sa pastreze aceleasi valori ca si anul trecut sau sa le mareasca.