avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1822 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Legea 133/2012
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Legea 133/2012

Vă rog să-mi spuneţi dacă : Legea 133/2012 pentru aprobarea OUG 64/2010 privind modificarea şi completarea Legii cadastrului şi a publicităţii imobiliare nr. 7/1996, publicată în Monitorul Oficial nr. 506 din 24 iulie 2012, este aplicabilă sau de când se vor aplica respectivele modificări?
MULŢUMIRI ANTICIPATE!


Cel mai recent răspuns: Alexandru Munteanu , Avocat 19:23, 26 Decembrie 2012
Este in vigoare, publicata in MOF, deci se aplică.

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxe anif pentru scoatere din circuitul agricol dupa 27.07.2012 Techno Techno Buna ziua. Doresc sa recuperez taxele platite pentru o procedura ce nu ar mai fi trebuit sa se desfasoare pentru scoaterea din circuitul agricol a unui teren ... (vezi toată discuția)
Cumparare "uscatorie" la bloc IDANUT IDANUT Locuiesc la parterul unui bloc intr-un apartament de doua camere(in acte) in imediata vecinatate a uscatoriei (o camera) pe care am inclus-o in apartament ca a ... (vezi toată discuția)
Inscrierea privilegiului imobiliar Adriantot Adriantot Acum vreo doua saptamani spuneam intr-o alta discutie ca am planificat inscrierea privilegiului imobiliar pentru un apartament cu restante. Nu mai facusem ... (vezi toată discuția)