Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... O intrebare referitoare la examenul de intrare la ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

O intrebare referitoare la examenul de intrare la Facultatea de Drept

Buna ziua,

Am sa trec direct la subiect.Eu as vrea sa studiez,in viitor,la Facultatea de Drept din cadrul universitatii Babes Bolyai din Cluj Napoca.Citind despre modalitatile de intrare intr-o astfel de facultate,am gasit o informatie care spunea ca intrarea la Facultate constituie din : un examen care iti verifica logica si media la Bacalaureat.Acum,acest examen de logica,este dupa modelul american LSAT?
Si alta intrebare:ati putea sa imi dati cateva exemple de acest tip de examen?(nu am gasit pe google).
Va rog sa imi scuzati posibilile greseli gramaticale.
Multumesc si sa aveti o zi buna.
v-ar putea furniza chiar facultatea respectivă posibile informații necesare : are din examenele anterioare.Formularele și le face singură.