Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract drepturi de autor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract drepturi de autor

Buna ziua,
Am un contract in care se specifica salariul brut 2000 si faptul ca firma se obliga sa plateasca toate taxele - reținere la sursa de legislația financiar fiscala. Intrebarebea mea este: cu cat raman din salariul brut, ce ramane sa platesc eu si unde/cum?
Multumesc,
Este contract de munca sau contract de drepturi de autor?
Contract de Cesiune a Drepturilor de Autor
Conform art. 296 indice 21 alin. (1) lit. f) din Codul fiscal coroborat cu art. 52 alin. (1), persoanele care realizeaza venituri din drepturi de proprietate intelectuala au calitatea de contribuabil la sistemul public de pensii si la cel de asigurari sociale de sanatate, cu respectarea prevederilor instrumentelor juridice internationale la care Romania este parte.

Mai multe detalii gasiti aici
[ link extern ]