avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 678 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... drepturi salariale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

drepturi salariale

fostul angaljator nu vrea sa-mi plateasca pt zilele de concediu neefectuat (21 zile)cum imi recuperez banii?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:29, 3 Ianuarie 2013
Pe cale amiabila sau prin introducerea unei actiuni in jjustitie avand ca obiect drepturi salariale, respectiv indemnizatia pentru concediu de odihna neefectuat. Actiunea se introduce la Tribunalul in a carei raza teritoriala se afla domiciliul dvs.
multumesc pt raspuns. la tribunal sau judecatorie?
Actiunea se depune la Tribunalul in raza caruia aveti domiciliul ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata concediu de odihna iul1234 iul1234 Buna ziua, va rog sa-mi dati un raspuns la urmatoarea situatie; in august 2018 am avut un accident (in afara programului de lucru) in urma caruia am stat in ... (vezi toată discuția)
Plata zile de co in cazul demisie saulescueduard saulescueduard Buna ziua, Conform CIM la inceputul anului 2017 am primit 21 de zile de concediu. Am demisionat in 26.08.2017 iar in momentul respectiv mai aveam 5 sau 6 ... (vezi toată discuția)
Zile concediu neefectuate, refuz plata si imputare nereala antonyc antonyc Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu sfaturi/pareri in cazul urmator: Recent am schimbat locul de munca , fostul angazator refuza sa-mi plateasca zilele de ... (vezi toată discuția)