Forum Discuţii juridice Executare silită datorii firma
Discuție deschisă în Executare silită

datorii firma

am un SRl cu o cifra de afaceri de 20000 un singur angajatcare are urmat datori la finante 19900 din care 4900 sint dob si penalitati si care tot cresc si uncredit restant de 1.5 ani de 25000 la care tocmai am primit o somatie de executare silita pe firma si parinti mei fiind giranti fara ipoteca au primit si eimai exact mama mea caci tatal unul dintre giranti a decedat .Ce ma sfatuiti sa fac Mentionez ca intentionez sa platesc dar nu stiu cum sa procedez
Contactati executorul judecatoresc si negociati modalitatea de plata a debitului de recuperat
girantul a primit somatie de executare pot executa casa parintilor avind in vedere ca nu este girat cu ea si unul dintre giranti tatal este decedat iar dupa dinsul nu sa facut succesiune si sintem trei frati ?in asemenea cazuri nu se pune oprire pe venit
crisrian, utilizator