Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

in urma divortului facut la notar la buna intelegere s a incheiat si partajul casa revenindu mi in totalitate fara nici un fel de pretentie de despagubire! problema este urmatoarea....nu reusesc sa l evacuez din apartament (cum trebuie sa procedez?) nici dupa 4 luni de la terminarea divortului si nici pensia alimentara hotarata de comun acord nu a platit o de doua si respectiv 3 luni (trebuia sa faca depunere in cont bancar)! va rog mult ajutatima ! daca puteti sa ma indrumati ce pot face pentru a putea sa l evacuez si pentru a recupera pensia alimentara pe lunile restante!!! va multumesc anticipat pentru ajutor
Pentru evacuare va trebui sa va adresati instatei cu o cerere in acest sens, aratati sa sunteti unic proprietar prin hotararea de partaj. ( ati intabulat casa pe numele dvs ?)
Pentru pensie faceti plangere penala la politie pt abandon de familie. Va puteti adresa si unui executor judecatoresc pt a-i pune poprire pe salariu
multumesc mult pentru raspuns ! imi cer scuze ca va spun cu intarziere "LA MULTI ANI" si mii de multumiri pentru tot ce faceti , pentru sfaturile si ajutorul pe care il acordati oamenilor! Multumesc inca odata si multa sanatate tuturor! am uitat sa mentionez ca am facut intabularea pe numele meu urmeaza sa o ridic zilele acestea ca au fost sarbatorile!
axelol, utilizator