Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dijungerea cauzei.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dijungerea cauzei.

Cum se procedeaza in cazul unei disjungere de cauze, la parchet.

Este posibil ca X sa aiba o ordonanta iar Y alta? adica sa existe diferente majore intre cele doua ordonante, sau s-ar incalca autoritatea de lucru judecat?!
Nu exista autoritate de lucru judecat in acest caz.
nici daca s-a facut plangere pe 278^1 in una din cauze?

deci se poate ca sa existe 2 ordonante diferite la urma urmei?
adica eu ca parte vatamata ma pot duce si sa dao o noua declaratie ca de ex? ii va afecta si pe cei care au luat deja NUP cu amenda administrativa... pe motiv ca nu reprezinta pericol social?
Ana Cristina Margu Birou de mediator , Mediator