Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... INCETAT contract de credit cu banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

INCETAT contract de credit cu banca

AM avut un credit de la o banca timp de 5 ani de zile daca mi-am pierdut locul de munca am cerut un an de zile prelungire la contract am platit inainte de termen sa imi incetez contractul de credit.
VREAU sa stiu ca daca pot cere bancii din nou sa imi calculeze dobinda daca am dat si in plus bancii sa imi recuperez diferenta pe ce lege si ce articol daca mai pot face ceva.
~ Conținut șters la cerere ~
buna ziua,
de regula cand platesti o rata, prima data suma depusa intra in contul tau curent dupa care banca retrage suma necesara. in acesta situatie in momentul cand se inchide contractul de credit, ofiterul de credit la lichidarea contului ar trebui sa va anunte daca mai aveti de platit sau de retras.
succes
Oricum nu mergeti pe vorbe. Totul si pe hartie... adrese scrise la care sa primiti tot in scris raspuns.