Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa de mediu 2013
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa de mediu 2013

pentru o masina audi A4, vanduta cu factura in data de 27.12.2012, la care s-a efectuat autentificarea RAR tot in data de 27.12.2012 se mai plateste taxa de mediu daca nu s-a facut trecerea pe numele noului proprietar in 2012?
Daca a fost platita taxa pentru ea atunci cand a fost bagata in tara nu o sa mai platiti taxa atunci cand o inmatriculati pe numele dvs. Dar pentru aceasta va trebuie o dovada ca taxa a fost platita si nu a fost recuperata. Aceasta se va atasa la dosarul pe care il depuneti la politie cand doriti sa o inscrieti.