Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Efectul general si particular al reprezentarii in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Efectul general si particular al reprezentarii in materia succesiunii.

Imi poate explica cineva va rog in ce consta mai exact efectul general (impartirea pe tulpini a mostenirii) Art 968 NCC si efectul particular Art 969 NCC al reprezentarii?
Merci fain! o seara placuta in continuare!
Cu placere. :)

Omul de pe zebra