Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Pot avea si PFA si intreprindere individuala ?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Pot avea si PFA si intreprindere individuala ?

Am dechis in 2007 la Registrul Comertului Bacau un PFA pe care nu am avut nici o activitate, nici o declaratie de venit anuala, absolut nimic.
In 2009 am deschis la Registrul Comertului Brasov o Intreprindere Individuala pe care am declarat tot ce trebuie si am platit toate contributiile aferente.
Este posibil sa fie activ PFA? Intreb acest lucru deoarece am primit de la CAS Bacau ca am de platit pe perioada 2007-2011 desi din 2009 platesc la CAS Brasov
Teoretic PFA-ul, daca nu ati depus documentatia pentru continuarea activitatii s-a radiat din oficiu de catre registrul comertului cel tarziu in 2010. Exista posibilitatea ca in anul 2009 cand v-ati infiinta II sa fi schimbat forma juridica a PFA-ului. Cautati pe recom on-line dupa numarul de inregistrare al PFA-ului sa vedeti in ce stadiu se afla, sau daca nu va descurcati faceti o vizita la registru comertului sa va informati.