Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Ce se intampla cu contractele in curs in caz de ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Ce se intampla cu contractele in curs in caz de desfiintare a societatii?

Buna ziua,

As dori sa stiu ce se intampla cu contractele in curs de derulare cu un SRL, in cazul in care asociatii doresc desfiintarea societatii la Registrul Comertului? Spre ex., in situatia in care societatea are incheiat un contract de telefonie sau de inchiriere, iar aceasta din urma este desfiintata de catre asociati.
Contractul inceteaza. Daca una dintre parti nu mai exista, inceteaza toate rapoartele contractuale pe care aceasta le-a incheiat anterior.
~ Conținut șters la cerere ~