Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dosar civil judecat in 1977 la Turda, facut recurs in ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Dosar civil judecat in 1977 la Turda, facut recurs in acelasi an la Cluj, unde pot gasi dosarul judecat la Turda ???

Caut un dosar judecat la Turda in 1977, a fost deschis recurs la Cluj, in acelasi an. Unde pot sa gasesc dosarul, si daca mai exista. Va rog daca poate cineva sa ma ajute, cum pot face o copie .Mentionez ca tatal meu este implicat in acel proces civil. Va multumesc !
Dosarul il gasiti in arhiva Judecatoriei Turda , unde s-a judecat fondul.Pt a putea face o copie ,trebuie ca tatal dvs sa faca o cerere la presedintele instantei in acest sens, cerere care se depune la registratura judecatoriei.Dupa aprobrea cererii, functionarul de la arhiva se va ocupa sa va faca copia solicitata.
Multumesc pentru raspuns, dar avem acum succesiune pentru tata, deoarece a decedat si avocata a spus ca nu mai exista dosarul, este dus la topit, este posibil asa ceva?
Da, este posibil, la judecatorie gasiti doar sentinta... Nu stiu la Arhivle judetene sau nationale daca se tin acte de acest gen...