Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna seara. Va rog sa ma indrumatii in urmatoarea ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna seara. Va rog sa ma indrumatii in urmatoarea problema. Doresc ...

Buna seara.
Va rog sa ma indrumatii in urmatoarea problema.
Doresc sa scot o copie lagalizata de la arhiva judecatoriei Cluj-Napoca, o voi face prin posta pentru ca sunt foarte departe.
Am gasit mai multe modele de cerere pe internet....
Trebui o cerere catre arhiva si ulterior dupa ce primesc copia dupa acel dosar sa trimit iar o cerere de legalizare, sau pot face ambele cereri in acelasi timp?
Va rog daca se poate sa imi oferiti si un model de cerere. Multumesc anticipat!
Nu contează modelul,nu exista un formular stas.Indicati nr dosar,nr sentintei,precizați cate exemplare doriti ,anexati taxa timbru de 5.lei/ex ..Sunați înainte la registratura instantei pt a afla amănunte,anumite instante solicita sa trimiteți și un plic autoadresat ,o taxa pt fotocopiere daca nu aveti sentinta etc.In mod noul solicitați tot în aceeași cerere..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat