Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incetare suspendare CIM concediu crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incetare suspendare CIM concediu crestere copil

Buna ziua.
Incetarea suspendarii unui CIM suspendat pt concediu crestere copil poate fi prelucrata in REVISAL in termen de 20 zile lucratoare de la data implinirii varstei de 2 ani a copilului?

HG 500 art 4 alin 1 lit c) zice ca : Elementele prevazute la art. 3 alin. (2) lit. h) ( perioada si cauzele de suspendare a contractului individual de munca, cu exceptia cazurilor de suspendare in baza certificatelor medicale) se inregistreaza in registru in termen de maximum 20 de zile lucratoare de la data suspendarii;

Cred ca sunt incidente, in tacerea legii, prevederile art.4 alin.2 din HG nr.500/2011 pentru completarea si transmiterea incetarii suspendarii c.i.m.