Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... terminare cic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

terminare cic

Buna ziua,
Pe data de 31 ianuarie se termina concediul de cresterea copilului, iar pe 1 feb tb sa incep lucrul. Am fost anuntata de cei de la firma la care am lucrat ca ma pot reintoarce la lucru, dar la alt punct de lucru (care este in alta localitate-Braila). Eu am lucrat la punctul de lucru din Galati, dar in acest timp l-au mutat. Sediul firmei este in Bucuresti. Cum procedez deoarece nu pot face naveta la Braila?
Legea 202/2002 se refera la egalitatea de sanse si de tratament intre femei si barbati (nediscriminare) in cadrul relatiilor de munca si nu poate sa contrazica prevederile din Codul muncii sau sa le elimine.