Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Contract de colaborare
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Contract de colaborare

Buna ziua! Mi s-a cerut sa elaborez un contract de colaborare intre un club sportiv si politia locala privind buna desfasurare a unei competitii sportive. M-as bucura foarte mult sa ma ajute cineva cu un model.... Va multumesc!
CONTRACT DE COLABORARE

Încheiat astazi _________ între:

S.C. “ __________________ , cu sediul în _____________ , înregistrata la Registrul Comertului sub nr___________ , cod fiscal __________, reprezentata legal de domnul ___________________-

si

S.C. “ ___________“ S.R.L. ____________ , cu sediul în loc. _________________ , înregistrata la Registrul Comertului sub nr. ____________ , cod fiscal _______________ , reprezentata legal de __________________ ,

Art. 1 Prezentul contract are drept scop predarea de catre SC1____________SRL catre S.C. “ 2____________________ a unei suprafete de _____teren arabil situat intr-un numar de ______ sole , conform Anexei nr. 1 , proprietate a unui numar de _____ proprietari conform contractelor de arenda incheiate pe o perioada de 5 ani incepand cu ___________ .

Art. 2 Obiectul contractului consta exploatarea agricola de catre S.C. 2___________ “ S.R.L. ________ a suprafetei mai sus precizate pentru realizarea activitatii de productie agricola .

Art. 3 Prezentul contract se incheie pe o perioada de __________ ani , incepand cu ___________ si pana la _____________ .

Art. 4 S.C. ______________1 se obliga :

a . sa puna la dispozitia S.C. “ 2_________ din timp terenul agricol mentionat in Anexa nr. 1 .
b. sa anexeze la prezentul contract actele doveditoare din care sa reiasa ca are in exploatare terenul agricol ce face obiectul prezentului contract cel putin pe perioada pentru care este incheiat prezentul contract .
c. orice obligatii ale S.C. “1 _______ catre proprietarii de teren din Anexa nr. 2 , anterioare incheierii prezentului contract raman in sarcina acesteia , obligatiile S.C. “2______________ incep cu ___________ si sunt valabile pentru toata perioada derularii contractului .
Buna ziua,
Cum ar trebui sa arate un contract de colaborare,intre o asociatie sportiva si un club sportiv. Scopul asociatiei este acela de a ajuta orice club dintr-o anume ramura de sport.
In urma unui contract de colaborare intre o universitate si un club sportiv prin care se angajaza universitatea ca va presta servicii de contabilitate pentru club, sub ce forma poate universitatea sa dea acei bani persoanei angajate la universitate care presteaza contabilitatea clubului?