Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

Tatal meu s-a recasatorit,a avut un fiu,el a decedat acum 9 ani si a lasat un act de donatie sotiei sale in care se mentioneaza ca ea este mostenitoarea lui pana la deces,iar dupa aceea fiul mosteneste tot.A decedat si sotia lui.Intrebarea mea este pot ataca aceasta donatie?
Care este interesul pentru a ataca donatia?
El a ramas singur si astfel as dori sa nu poata profita nimeni de ceeace are.In jurul sau roiesc niste personaje care ar putea sa ii faca rau.