Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... deducere angajat
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

deducere angajat

Buna ziua, o societate care are un singur angajat, pentru 2 ore zilnic, cu un salariu de 180 ron brut si 150 net poate inregistra deducerea personala de 250 ,astfel angajatului nu i se mai calculeaza si vireaza impozit pe venit si astfel nu mai figureaza cu venit la finante.In speranta ca m-am facut inteleasa, astept sa-mi zica cineva daca este normal acest lucru, multumesc
Daca este functie de baza , atunci va beneficia de deducerea personala...
cum adica functie de baza?
Dca are mai multe locuri de munca beneficiaza de deducere doar unde isi alege functia de baza,la intelegere cu angajatorii
persoana respectiva nu mai are nici un loc de munca, asta e singurul, este normal sa nu apara cu nici un venit la finante, multumesc mult
Pai cum nu apare cu venit ? Nu depuneti declaratia 112 ?