avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1799 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... declaratii sanatate pentru 2012
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

declaratii sanatate pentru 2012

Buna ziua,

Cei care au obtinut in cursul anului 2012 venituri din dr de autor, unde vor depune declaratia de sanatate (pana pe 25.01.2013), la Anaf sau Casa de Sanatate de care apartin?

Se va lua in calcul doar perioada 01.01.2012-30.06.2012 cand contributia de sanatate s-a platit de de catre cei care au obtinut aceste venituri?
Incepand cu 01.07.2012 aceasta contributie e fost platita de catre societatea de la care obtinea aceste venituri.

Nu am gasit nicaieri publicat ceva in acest sens si vreau sa stiu cum trebuie procedat.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: ELENA2009 , utilizator 16:32, 14 Ianuarie 2013
nu a obtinut nimeni venituri din dr de autor anul trecut?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nu sunt asigurata! Cris-dar Cris-dar Buna ziua! As avea nevoie de o interventie chirurgicala,cei de la clinica mi-au spus ca nu ma pot interna fara sa fiu asigurata la cas.As dori sa cotizez la ... (vezi toată discuția)
Decizie anaf pt cass din activ. independente MD_123 MD_123 Buna ziua, Am primit o decizie ANAF privind diferente de achitat referitor la CASS pentru anul 2012, rezultate din venituri obtinute din activitati ... (vezi toată discuția)
Plafon tva 65.000 euro denisa2011 denisa2011 buna ziua Am vazut ca OUG 24/2012 s-a publicat in MO nr. 384 din 07.06.2012; Problema mea este ca nu inteleg mai nimic am o sc care anul trecut a depasit ... (vezi toată discuția)