Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... declaratii sanatate pentru 2012
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

declaratii sanatate pentru 2012

Buna ziua,

Cei care au obtinut in cursul anului 2012 venituri din dr de autor, unde vor depune declaratia de sanatate (pana pe 25.01.2013), la Anaf sau Casa de Sanatate de care apartin?

Se va lua in calcul doar perioada 01.01.2012-30.06.2012 cand contributia de sanatate s-a platit de de catre cei care au obtinut aceste venituri?
Incepand cu 01.07.2012 aceasta contributie e fost platita de catre societatea de la care obtinea aceste venituri.

Nu am gasit nicaieri publicat ceva in acest sens si vreau sa stiu cum trebuie procedat.
Multumesc.
nu a obtinut nimeni venituri din dr de autor anul trecut?