Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... expertiza grofoscopica fizico-chimica
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

expertiza grofoscopica fizico-chimica

care este institutia din Romania care efectueaza expertiza grafoscopica fizico-chimica ce stabileste cand s-a aplicat amprenta unei stampile si o semnatura pe un inscris original ( anul sau luna cand s-au aplicat pe inscris).
Nu cred ca exista o asemenea posibilitate in Romania.

Puteţi încerca să vă adresaţi unui laborator de expertize criminalistice, ei efectuează şi acest tip de expertiză , însă orice s-ar putea demonstra, ar fi o vechime relativă şi nu foarte precisă, aşa cum doriţi.
Puteti sa recurgeti la serviciile INEC-ului cu privire la expertiza documentelor avand pe site-ul urmator si preturile aferente. [ link extern ]
Propun sa oferiti cat mai multe detalii despre suspiciunea ridicata asupra documentului/documentelor supuse expertizarii.