Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... expertiza criminalistica grafoscopica
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

expertiza criminalistica grafoscopica

care este precizia in ( luni ,ani ) , cu care poate stabili printr-o expertiza criminalistica grafoscopica fizico - chimica efectuata la INEC cand s-a aplicat pe un inscris amprenta unei stampile si a unei semnaturi .Pe inscrisul original.exemplarul nr.3, in litigiu , a aparut intr-un dosar penal amprenta unei stampile si semnatura iar exemplarele nr.1 si 2 originale , ale aceluias inscris nu contin amprenta stampilei si semnatura.
Un raspuns competent nu puteti afla decat de la un expert grafolog, care analizeaza documentul pus la dispozitia sa.
Expertiza poate fi complexa. Expertul va analiza si celelalte exemplare aflate in discutie, in ideea ca este vorba de 3 exemplare originale (conform mentiunii dvs.), intocmite toate in acelasi timp, de catre aceeasi institutie respectiv acelasi functionar/ notar, etc.
Se poate verifica la institutia/ firma emitenta a documentului, numarul de exemplare originale in care a fost intocmit/ inregistrat documentul, semnatura de primire a fiecarui exemplar in parte, etc.