Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... elemente constitutive ale infractiunii de fals si uz ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

elemente constitutive ale infractiunii de fals si uz de fals?

Buna ziua,
Doresc sa stiu daca completarea cu anumite date a unui contract de imprumut,de catre creditor, ulterioara semnarii acestuia de catre ambele parti intruneste elementele savarsirii infractiunii de fals si uz de fals in inscrisuri.
Multumesc.
Buna seara!

In speta este vorba de fals in inscrisuri sub semnatura privata si uz de fals, daca creditorul foloseste contractul falsificat in vederea producerii de consecinte juridice.

Numai bine!