avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediul prenatal si postnatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediul prenatal si postnatal

in concediul prenatal este legal sa lucrezi la privat cu contract de 4 ore?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 16:03, 11 Ianuarie 2013
1. Si pentru concediul de maternitate sunt valabile raspunsurile pe care le-ati primit pe www.avocatnet.ro/content/for...

2. Concediul de maternitate se acorda pentru apararea sanatatii dvs. si a copilului.
Ultima modificare: Vineri, 11 Ianuarie 2013
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot beneficia de concediu prenatal, postnatal si de cresterea copilului? profesor pe perioada determinata vickisor26 vickisor26 Buna ziua. Lucrez în învățământ ca profesor calificat din 2007 până în prezent 10 ian 2013, fără nici un fel de întrerupere, de fiecare ... (vezi toată discuția)
Beneficierea de concediul de maternitate si de indemnizatia de crestere copil ioan-s ioan-s Buna seara! As dori si eu raspuns la 4 intrebari: -Pot beneficia de concediu de maternitate si indemnizatie de crestere copil daca am incheiat, pentru 1 an, ... (vezi toată discuția)
Pot lua indemnizatie pentru cresterea copilului, daca o sa imi expire contractul curand? just_iri just_iri buna ziua! am si eu o nelamurire. eu am un contract pe perioada determinata de 21 de luni. la sfarsitul lui aprilie imi expira contractul si nu cred ca o sa ... (vezi toată discuția)