avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 559 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... concediu medical in timpul delegarii
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

concediu medical in timpul delegarii

Concediu medical intervenit in timpul delegarii sau detasarii intrerupe aceasta(delegarea sau detasarea). Mentionez ca sunt functionar public.
Cel mai recent răspuns: mihaicalinescu2005 , utilizator 20:08, 11 Ianuarie 2013
nu, durata delegarii, ramane aceeasi, chiar daca in acea perioada, functionarul public s-a aflat in concediu medical. :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Delegarea sau detasarea functionarului public cordun cordun Am si eu o intrebare. Ce se intampla daca in timpul delegarii sau detasarii intervine boala si trebuie sa-mi i-au concediu medical ? Mentionez, pun astfel ... (vezi toată discuția)
Delegarea functionar public frasin frasin Am urmatoarea situatie. Am fost delegata sa lucrez la institutia careia institutia mea ii este subordonata. Am doua probleme .Nu am primit decat o simpla ... (vezi toată discuția)
Diurna in deplasare? IonescuA IonescuA Buna ziua, In cazul unei deplasari in interes de serviciu in afara localitatii, se plateste diurna daca timpul depaseste/nu depaseste intervalul de 8 ore ... (vezi toată discuția)