Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... inselatorii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

inselatorii

buna seara ,am dat unui individ o suma de banii iar el in schimb a garantat cu o masina ,actele masinii sunt toate la mine dar pe talon e trecut un prieten cum recuperez banii de la el
Suma de bani ati acordat-o prin incheiere de document autentificat in care sa prevedeti si situatiile de recuperare suma in cazul in care beneficiarul imprumutului nu se achita in termen de obligatia restituirii imprumutului?
Daca detineti probe/martori care sa dovedeasca conventia,puteti formula plangere impotriva persoanei care ati imprumutat suma de bani
nu am facut nici un fel de acte,totul a fost verbal si pe incredere,martori nu sunt
dar am la mana chitanta de unde am trimis banii
alintatul, utilizator