Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... PRONUNTARE DEFINITIVA SI IREVOCABILA
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

PRONUNTARE DEFINITIVA SI IREVOCABILA

M-am judecat cu casa de pensii a mun. Bucuresti, am cistigat pe fond iar in hotarire se mentioneaza recurs in 15 zile.

M-am interesat la tribunal si nu s-a deschis recurs (au trecut 57 de zile de la pronuntare). Doresc sa aflu care sunt pasi de urmat pentru ca aceasta hotarire sa devina definitiva si irevocabila.
Va multumesc pentru solicitudine.

[Mesaj editat - Vă rog să nu mai scrieţi exclusiv cu majuscule, nu este regulamentar]
Gabriela Pintea, Consilier juridic
Recursul este in 15 zile de la data cand se comunica sentinta. Dvs. ati primit-o?
Buna ziua.
Formulati cerere de legalizare la registratura ,platiti taxa judiciara de timbru,timbru judiciar si sa aveti hotararea judecatoreasca -sentinta.
Cu respect,Alexa...
Va multumesc pentru raspuns. Voi urma calea dumneavoastra.
Gabriela Pintea, Consilier juridic