avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... PRONUNTARE DEFINITIVA SI IREVOCABILA
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

PRONUNTARE DEFINITIVA SI IREVOCABILA

M-am judecat cu casa de pensii a mun. Bucuresti, am cistigat pe fond iar in hotarire se mentioneaza recurs in 15 zile.

M-am interesat la tribunal si nu s-a deschis recurs (au trecut 57 de zile de la pronuntare). Doresc sa aflu care sunt pasi de urmat pentru ca aceasta hotarire sa devina definitiva si irevocabila.
Va multumesc pentru solicitudine.



[Mesaj editat - Vă rog să nu mai scrieţi exclusiv cu majuscule, nu este regulamentar]
Ultima modificare: Duminică, 20 Ianuarie 2013
Gabriela Pintea, Consilier juridic
Cel mai recent răspuns: SAUNDU , utilizator 18:41, 12 Ianuarie 2013
Recursul este in 15 zile de la data cand se comunica sentinta. Dvs. ati primit-o?
Buna ziua.
Formulati cerere de legalizare la registratura ,platiti taxa judiciara de timbru,timbru judiciar si sa aveti hotararea judecatoreasca -sentinta.
Cu respect,Alexa...
Va multumesc pentru raspuns. Voi urma calea dumneavoastra.
Ultima modificare: Duminică, 20 Ianuarie 2013
Gabriela Pintea, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cheltuieli de judecatã pe cale separatã ssosso ssosso buna seara se mai pot cere cheltuieli de judecata dupa o sentinta definitiva dc am fost obligat sa platesc doar unuia dintre parati si acuma dupa 4 luni de la ... (vezi toată discuția)
Cat dureaza comunicarea unei hotarari judecatoresti? mihai19735 mihai19735 buna ziua..am avut un proces cu o firma pt lipsa in gestiune.firma a castigat procesul si am facut recurs.recursul sa incheiat de 5 luni dar nu a venit nici o ... (vezi toată discuția)
Sentinta judecatoreasca adriano2001 adriano2001 Buna ziua Ma aflu in posesia unei sentinte judecatoresti din data de 29.12.2011,rezultata din sedinta publica de apel.Pana in prezent (desii au trecut cele 15 ... (vezi toată discuția)