Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... modificare CCC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

modificare CCC

Am optat pentru CCC pana la 2 ani,daca ma intorc la serviciu la 1 an,poate sa-şi ia tatal in continuare concediu pana la 2 ani?
Da, poate sa intre tatal in continuare in CCC daca indeplineste aceleasi conditii ca si dvs.
Si daca nu intra tatal,eu cand ar trebui sa ma intorc la serviciu pentru a beneficia de stimulentul de insertie,inainte sau dupa ce face un an?
Daca ati optat pentru CCC pana la 2 ani, pentru a beneficia de stimulentul de insertie trebuie sa reluati activitatea dupa ce implineste copilul 1 an.