Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizare administrator operatiuni extraordinare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizare administrator operatiuni extraordinare

Buna ziua,
In situatia in care exista, in cadrul unei societati rom., un asociat roman si 6 straini la ce modalitate am putea apela pentru a autoriza administratorul sa constituie un nr. x de societati si sa cumpere terenuri in vederea unor proiecte de investitie si pentru a evita intrunirea acestora de fiecare data?
O hotarare generala in care sa fie precizat acest lucru sau o procura notariala din partea tuturor asociatilor?
Exista limite la achizitionarea terenurilor?
Va multumesc!
Alexandra
Alexandra_kwfro, utilizator
In regula...multumesc pentru raspuns.