Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... ART215 CP
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

ART215 CP

Buna ziua

Pentru o fapta incadrata la inselaciune cu un prejudiciu de aproximativ 8000 de euro,savarsita in anul 2006 as dori sa va intreb cand se prescrie plata acelei datorii si cand se prescrie fapta in sine.Mentionez ca procesul inca se afla pe ro.Va multumescl
pai eu una am inceput sa adun semnaturi pentru intrare noului cod penal,apoi fac tot posibilul in cazul sotului meu pentru a redeschide dosarul lui si a demonstra ca in fapt partea vatamata cunostea situatia si cum am dobandit noi acel teren si ca de 2 ori a avut dosar penal si i sa dat neinceperea urmarii penale pentru ca nu au vazut unde este inselaciunea......oricum este o poveste lunga si complicata iar vineri voi merge la cotroceni la domnul presedinte sa vedem daca lor li se pare normal........