Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna seara,
Am casa de locuit scoasa la licitatie pentru luna februarie,-2013 dar in instiintarea pe care mi-a trimis-o executorul nu figureaza decat o parte a casei, mansarda nu.Valoarea de la care se porneste licitatia este mult mai mica decat evaluarea pe care a facut-o banca. Nu mai spun ca data licitatiei este februarie 2012 ( nu 2013) . Ce ar trebui sa fac? Multumesc anticipat!
Pentru raspuns la obiect precizat succesiunea de date corecte
Am casa de locuit scoasa la licitatie pentru luna februarie,-2013

vs
Nu mai spun ca data licitatiei este februarie 2012 ( nu 2013) .

Evaluarea bunului dedus executarii este conditionata strict de valoarea acestuia ,nefiind influentata de suma de recuperat,pentru care creditorul poate starui in executarea dvs silita si prin executarea altor bunuri in evidenta
Contactati executorul judecatoresc si sesizati eroarea strecurata in somatia comunicata referitor la data licitatiei
In publicatia de vanzare se face referire la 2 camere, bucatarie, hol, dar casa mea este compusa din 5 camere, bucatarie, hol.Ar trebui sa se revina si asupra acestui aspect? Multumesc!