Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act de donatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act de donatie

buna ziua,am si eu o problema,tatal meu este mort de mai putin de un an,inainte de a se intampla nenorocirea am primit pamantul pe care am construit o casa de la o matusa (sora tatalui meu) prin act de donatie,iar casa a fost trecuta tot pe numele meu.dintr-o alta casnicie tatal meu avea doi baietii...legitimi care acum isi cer drepturile.....nu exista altceva doar casa si pamantul.intrebarea mea este au si ei drepturi,se poate ataca actul de donatie???trebuie sa fac succesiune??notarul mi- a spus ca nu..dar as vrea si o alta parere.multumesc anticipat
Ceilalti baieti nu au drepturi asupra bunurilor primite prin donatie de la matusa dvs.
Va multumesc