Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cum pot afla daca o persoana are copii?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cum pot afla daca o persoana are copii?

Buna seara. Va rog mult sa ma indrumati cum pot afla daca o persoana are copii sau nu.
Va duceti la ea si o intrebati "ce iti mai fac copiii" ... Poate vi se pare ciudat raspunsul meu, dar altfel nu puteti obtine vreun raspuns. Cred ca atunci cand ati formulat intrebarea v-ati gandit probabil la evidenta populatiei, aceasta institutie nu ofera astfel de raspunsuri oricaror persoane.
Va multumesc. Evident ca m-am gandit si la evidenta populatiei dar credeam ca exista si un alt mod in afara de "sinceritate".........
Se poate cere un extras de uz oficial la starea civila unde s a inregistrat nasterea persoanei respective.