Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... subiectivitatea martorilor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

subiectivitatea martorilor

fiind vorba de amenintare, desi nu se spune cum se face aceasta, rudele de gradul I pot fi subiective.de altfel nu exista alte persoane care sa sustina cele spuse de reclamant.si se cere invinuitului sa ,,demonteze,, ce sustin acestia. in plus la fiecare auduiere a invinuitului scenariul a fost altul.prima data amenintarea a venit prin telefon, iar a doua oara a venit in mod direct, adresata tatalui victimei.
si intrebarea este?
sa inteleg ca cineva ameninta pe altcineva in cursul unor audieri, in legatura cu ce?
Martorii rude au dreptul de a refuza sa depuna marturie.
Doar o inregistrare ar putea sa va ajute.
Mai ramane si sa probati faptul ca amenintarea invinuitului v-a creat o temere in afara de cuvintele de amenintare...pe care le-ati putea proba...