Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... INFIAT COPIL
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

INFIAT COPIL

O femeie e in divort sotul ei a fost internat la spital cu capul,ea are 2 copii o fata si un baiat vreau sa ia-u unul pe numele meu ea e de acord ca sa ne casatorim dupa ce il iau pe numele meu.
CA sa pot sa il iau pe numele meu ce trebuie sa fac.
CIND ma casatoresc cu persoana pot incheia un act prin notariat si daca divortam pe parcurs copilului luat pe numele meu sa nu mai mosteneasca nimic.
DACA sotul sotiei da acordul in scris sa iau un copil pe numele meu dupa divort atunci da,daca sotul dupa divort nu plateste pensie alimentara atunci sotia poate cere instantei din drepturile parintesti sa il scoata sau alta procedura care este in final.