Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Deductibilitati chelt.utilitati sediu social
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Deductibilitati chelt.utilitati sediu social

Buna ziua,
O societate comerciala are sediu social al firmei inchiriat cu contract de inchiriere inregistrat la ONRC si ANAF
Facturile de utilitati vin pe numele proprietarului. Cota parte de cheltuieli ce revin firmei pot fi inregistrate pe cheltuieli deductibile?
Contractele de utilitati si facturile sunt pe numele proprietarului.
Va multumesc
Cota parte din ce a inchiriat( ex :apartamentul are 3 camere si firma a inchiriat o camera = 33.3%)
Nu se deduce tva ul daca facturile nu sunt pe numele firmei.