avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 904 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Deductibilitati chelt.utilitati sediu social
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Deductibilitati chelt.utilitati sediu social

Buna ziua,
O societate comerciala are sediu social al firmei inchiriat cu contract de inchiriere inregistrat la ONRC si ANAF
Facturile de utilitati vin pe numele proprietarului. Cota parte de cheltuieli ce revin firmei pot fi inregistrate pe cheltuieli deductibile?
Contractele de utilitati si facturile sunt pe numele proprietarului.
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Vlajoaga Robert PFA , Contabil 13:10, 16 Ianuarie 2013
Cota parte din ce a inchiriat( ex :apartamentul are 3 camere si firma a inchiriat o camera = 33.3%)
Nu se deduce tva ul daca facturile nu sunt pe numele firmei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Va rog ajutati-ma: inregistrarea facturilor de utilitati daca spatiul este inchiriat ElenaComanescu ElenaComanescu Buna sera, Am si eu rugamintea sa imi spuneti cum se procedeaza cu facturile de utilitati daca noi am inchiriat un spatiu cu contract si facturile de ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli locuinta serviciu srl Angela Stancioi Angela Stancioi Buna ziua, cum se pot inregistra si deconta cheltuielile de intretinere locuinta de serviciu pentru un SRL. SC a inchiriat o locuita-apartament care nu este ... (vezi toată discuția)
Inregistrare facutri utilitati crystine_c crystine_c Buna ziua, Am inchiriat o casa ca si sediu pentru un ong. Proprietarul nu vrea sa treaca utilitatile pe numele asociatiei. Pot inregistra aceste facturi in ... (vezi toată discuția)