avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 816 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare in armata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare in armata

cum pot da o institutie militara in judecata pentru ca la un concurs am fost declarat admis si de 8 luni n u am primit niciun raspuns oficial?
Cel mai recent răspuns: doberv , utilizator 17:44, 18 Ianuarie 2013
Sigur ati fost declarata admisa la acel concurs?
daca ati participat la concurs , banuiesc ca stiati si care sunt conditiile.
acumdepinde si de ce nu vi s-a facut incadrarea .
e posibil sa fie din cauza blocarii posturilor de catre guvernanti si atunci institutia nu are nici o vina.
eu cred ca cel mai bine ar fi sa va interesati dvs la resurse umane care este stadiul angajarii.
In conditiile in care s-a organizat un concurs, inseamna ca acel post nu mai este blocat ...
cunosc situatie in care a terminat scoala de agenti in august si a fost angajat dupa 6 luni.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare post vacant nedidactic cldstefanescu cldstefanescu Se poate organiza concurs pentru postul vacant de ingrijitor la o scoala urmare a pensionarii? Se poate incheia un alt contract cu persoana care a iesit la ... (vezi toată discuția)
Ocuparea funcþiilor de conducãtori ai instituþiilor publice subordonate ministerelor cristi_dm cristi_dm Poate fi un numit la ora actuala un director de institutie publica de ministerul tutelar direct pe post(fara a se mentiona interimar), fara concurs? Sau poate ... (vezi toată discuția)
Cum particip la un concurs daca eu ocup deja o functie publica ? BaraganMarius BaraganMarius Buna ziua! Ocup o functie publica de inspector resurse umane debutant in cadrul unei primarii care nu este din orasul meu, zilnic fac naveta pentru a ma ... (vezi toată discuția)