Forum Discuţii juridice Executare silită Datorii CAS si CASS pentru un PFA radiat acum 7 luni
Discuție deschisă în Executare silită

Datorii CAS si CASS pentru un PFA radiat acum 7 luni

Pe 10-Iunie-2012 am radiat un PFA si m-am angajat la propriul SRL. Am fost la ANAF cu dovada radierii pentru a plati ultimii bani. Apoi am fost si la casa de Pensii si de Sanatate sa inchei contractele insa ei m-au trimis inapoi la ANAF pentru ca ei nu se mai ocupa de evidenta asigurarilor sociale.

La ANAF bine inteles ca si ei la randul lor au spus ca inca nu stiu nimic si sa mai vin alta data. Dupa mai multe insistente mi s-a spus ca mai am de plata 16 lei(doar impozit, de asigurarile sociale nu mi-au mai spus nimic) pentru PFA-ul radiat.

Toate bune si frumoase am achitat...insa acum cateva zile am primit acasa o somatie cam am o datorie de 2000 RON in asigurari sociale pentru activitati independete desfasurate dupa ce am radiat PFA-ul si ca voi fi executat silit daca nu achit in 15 zile. Cum este posibil una ca asta si cum pot ataca aceasta decizie?
mariusduta, utilizator