avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1964 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Datorii CAS si CASS pentru un PFA radiat acum 7 luni
Discuție deschisă în Executare silită

Datorii CAS si CASS pentru un PFA radiat acum 7 luni

Pe 10-Iunie-2012 am radiat un PFA si m-am angajat la propriul SRL. Am fost la ANAF cu dovada radierii pentru a plati ultimii bani. Apoi am fost si la casa de Pensii si de Sanatate sa inchei contractele insa ei m-au trimis inapoi la ANAF pentru ca ei nu se mai ocupa de evidenta asigurarilor sociale.

La ANAF bine inteles ca si ei la randul lor au spus ca inca nu stiu nimic si sa mai vin alta data. Dupa mai multe insistente mi s-a spus ca mai am de plata 16 lei(doar impozit, de asigurarile sociale nu mi-au mai spus nimic) pentru PFA-ul radiat.

Toate bune si frumoase am achitat...insa acum cateva zile am primit acasa o somatie cam am o datorie de 2000 RON in asigurari sociale pentru activitati independete desfasurate dupa ce am radiat PFA-ul si ca voi fi executat silit daca nu achit in 15 zile. Cum este posibil una ca asta si cum pot ataca aceasta decizie?
Ultima modificare: Miercuri, 16 Ianuarie 2013
mariusduta, utilizator

Alte discuții în legătură

Somatii de la anaf pentru pensii si sanatate mariusduta mariusduta Pe 10-Iunie-2012 am radiat un PFA si m-am angajat la propriul SRL. Am fost la ANAF cu dovada radierii pentru a plati ultimii bani. Apoi am fost si la casa de ... (vezi toată discuția)
Plata cass? Cristi2015 Cristi2015 Urmatoarea situatie: PFA infiintat in 2011. Nu mai lucrez pe nicaieri. Pe 2011 si 2012 am completat la Casa de Sanatate acele formulare pentru plata ... (vezi toată discuția)
Dec impunere de 25000 ron dupa radiere pfa ANDREI2002 ANDREI2002 Buna seara. am avut un pfa din 2007. Acum 2 luni am radiat pfa ul, iar ulterior am fost chemat la anaf pt control anii 2008-2009. nu eram initial platitor ... (vezi toată discuția)