avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general vanzare stocuri
Discuție deschisă în Contabilitate în general

vanzare stocuri

O intreprindere individuala doreste sa-si suspende activitatea si sa vanda stocul de marfa unui srl, ata II cat si SRL-ul au acelasi administrator. La ce pret se face vanzarea? Factura de vanzare se face pt fiecare categorie de produs?
Cel mai recent răspuns: mihaelutac , utilizator 16:50, 25 Ianuarie 2013
Va recomand sa faceti vanzarea cel putin la valoarea din contabilitate; e nevoie si de detalierea pe produse.

Succes!
Multumesc
In cazul acesta receptia marfii pe noua societate o fac fara a-i mai pune adaos?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Firma neplatitare de tva MISKI MISKI Cum calculez pretul de vanzare(de raft) al unui produs daca firma este neplatitoare de tva? Daca se poate sa ma ajuta-ti va rog (vezi toată discuția)
Marfa retur- vanduta pe bon fiscal loredana.m loredana.m buna ziua, am o firma care are 2 gestiuni :cu ridicata si cu amanuntul. La vanzarea cu amanuntul am clienti care se trezesc ca le mai raman materiale si pe ... (vezi toată discuția)
Ajutor- intreprindere individuala sub_bass2002 sub_bass2002 Daca ma poate sa ajuta cineva, va rog cat mai repede. Am o intreprindere individuala, un cabinet veterinar. Am cumparat niste medicamente pe care am trecut la ... (vezi toată discuția)