Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general vanzare stocuri
Discuție deschisă în Contabilitate în general

vanzare stocuri

O intreprindere individuala doreste sa-si suspende activitatea si sa vanda stocul de marfa unui srl, ata II cat si SRL-ul au acelasi administrator. La ce pret se face vanzarea? Factura de vanzare se face pt fiecare categorie de produs?
Va recomand sa faceti vanzarea cel putin la valoarea din contabilitate; e nevoie si de detalierea pe produse.

Succes!
Multumesc
In cazul acesta receptia marfii pe noua societate o fac fara a-i mai pune adaos?