avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1944 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Expertiza accident AUTO
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Expertiza accident AUTO

Buna seara, sunt cercetat intr-un dosar de accident auto , in care am fost implicat, s-au facut 2 expertize locale + suplimente si acum s-a trimis dosarul la inec. Din cunostinta dvd vreun distins avocat a avut in vreo speta cu expertiza la inec? cam cat a durat??? astept deja de aproape 4 ani , din ce am auzit inca va mai dura vreun an ? dosarul e inca la parchet. Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: elenamuscalu , utilizator 12:56, 18 Ianuarie 2013
E posibil la INEC sa nu dureze foarte mult daca Parchetul are fonduri sa plătească expertiza.
Totul depinde de bani.
eu am platit personal expertiza INEC si au trecut aproape patru ani pana cand dosarul a ajuns in instanta.interesati-va totusi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Expertiza auto accident la inec bucuresti alexgg alexgg Buna seara , sunt cercetat intr-un dosar cu accident pentru ucidere din culpa. In acest dosar s-au facut : o prima expertiza auto + supliment + o expertiza ... (vezi toată discuția)
Accident rutier ucidere din culpa al3xn01 al3xn01 Buna seara va rog frumos sa ma ajutati si pentru ultima oara cu urmatoarea problema : eu sunt cercetat intr-un dosar de accident ucidere din culpa. Dosarul ... (vezi toată discuția)
Expertiza inec ic1 ic1 Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un sfat: in cazul unui accident auto, daca Parchetul trimite dosarul pentru expertiza la INEC, partile isi pot angaja ... (vezi toată discuția)