Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... renta viagera
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

renta viagera

buna ziua ,
as dori sa stiu care este legislatia actuala privitoare la renta viagera in cazul in care terenul se arendeaza si pasii care trebuie sa-i urmeze arendatorul pentru a putea beneficia de aceasta renta.
Va multumesc
Nu se mai primesc acte pentru renta viagera pentru noi persoane care doresc sa intre in sistem.
Care este legea prin care se spune ca nu se mai primesc acte pentru renta viagera? Si cand se vor primi iar ?
Pentru pinky_26
Cititi la urmatoarea adresa, la art. 19 de la pagina 49 [ link extern ]